Skip to main content

W ramach kampanii organizowane są konkursy, które mają za zadanie aktywizować środowisko pacjenckie oraz szerzyć wiedzę o cukrzycy.

Konkurs pt. „Rodzina wygrywa” skierowany był do rodzin, w których jest co najmniej jedna osoba z cukrzycą typu 2. Celem konkursu było wyłonienie historii rodzin, które mogą być przykładem dla innych. Aby wziąć udział w konkursie, chętni przesyłali zdjęcie oraz krótki tekst, pokazujące, jak osoba z cukrzycą typu 2 przy wsparciu rodziny, radzi sobie z chorobą.

Do udziału w konkursie osobiście zachęcał aktor Michał Piela, który sam jest diabetykiem. „Przed diagnozą nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo poważna to jest choroba i że jej częste powikłania, takie jak udar mózgu czy zawał serca, mogą być ogromnym zagrożeniem dla życia chorego. Warto, aby jak najwięcej osób o tym wiedziało. Im więcej wiemy o chorobie, tym łatwiej jest nam i naszym bliskim zapobiegać jej konsekwencjom. Dlatego gorąco zachęcałem osoby z cukrzycą typu 2 oraz ich rodziny do tego, aby pokazali jak żyją i walczą z chorobą” – mówił aktor.