Skip to main content

Aktualności

Castle Triathlon Malbork 2016

wrzesień 2016 maj 2020 Brak komentarzy

„AKTYWNI Z CUKRZYCĄ” NA ZAWODACH CASTLE TRIATHLON MALBORK 2016

4 września 2016 r. Team „Aktywnych z cukrzycą” wziął udział w Castle Triathlon Malbork. Podczas  zawodów, na stoisku edukacyjnym „Aktywnych z cukrzycą” w strefie Expo można było skorzystać z bezpłatnych badań pod kątem profilaktyki cukrzycy, otrzymać materiały edukacyjne oraz dowiedzieć się jak żyć aktywnie z tą chorobą.

Jednym z zawodników drużyny „Aktywnych z cukrzycą”, który wziął udział w Castle Triathlon Malbork, jako kapitan sztafety na dystansie Ironman, był Andrzej Smętek. Kilka lat temu zdiagnozowano u niego cukrzycę typu 2, jednak dzięki wprowadzeniu racjonalnego sposobu odżywiania oraz stopniowego powrotu do aktywności sportowej udało mu się schudnąć 25 kg oraz zminimalizować objawy choroby.

W ostatnich latach byłem kilkukrotnie w szpitalu. Leczyłem się na nadciśnienie, cukrzycę, miałem bardzo wysoki poziom trójglicerydów oraz cholesterolu. To zmotywowało mnie do rozpoczęcia procesu odchudzania. W ciągu półtora roku udało mi się obniżyć liczbę leków z sześciu do jednego. Po schudnięciu od razu dołączyłem do zespołu „Aktywni z Cukrzycą”. Sport daje mi siłę psychiczną i fizyczną, a także przewagę nad chorobą, bo to ja ją kontroluję, a nie ona mnie.” – mówi Andrzej Smętek, członek drużyny „Aktywni z Cukrzycą”, a prywatnie mąż, ojciec dwóch synów i pracownik korporacji. „Nigdy nie ścigam się z innymi, ścigam się tylko i wyłącznie ze sobą. Bieganie to stan umysłu” dodaje Andrzej Smętek.