Skip to main content

Aktualności

Kongres Wyzwań Zdrowotnych

marzec 2017 kwiecień 2020 Brak komentarzy

AKTYWNA EDUKACJA DIABETOLOGICZNA W RAMACH KAMPANII „DŁUŻSZE ŻYCIE Z CUKRZYCĄ” PODCZAS KONKRESU WYZWAŃ ZDROWOTNYCH 2017

Podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach – wydarzenia, które uznawane jest za największą wielosektorową debatę w ochronie zdrowia w Europie Środkowo-Wschodniej – Boehringer Ingelheim zorganizował m.in. stoisko edukacyjne kampanii „Dłuższe życie z cukrzycą”. Stoisko edukacyjne zaaranżowano 3. dnia kongresu, kiedy to odbywał się dzień otwarty – Śląski Dzień Zdrowia – dla uczestników wydarzenia oraz mieszkańców regionu śląskiego.

W ramach stoiska edukacyjnego kampanii przygotowane zostały specjalnie strefy edukacji, badań i ruchu, w których można było dowiedzieć się jak przeciwdziałać cukrzycy i jej konsekwencjom. Chętni mogli zapoznać się z materiałami edukacyjnymi oraz skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych – pomiaru poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego. Tego dnia z bezpłatnych badań skorzystało ponad 200 osób. Partner kampanii – Team „Aktywni z cukrzycą” zapraszał gości do udziału we wspólnych aktywności sportowych – biegu na bieżni, jazdy na rowerze stacjonarnym oraz treningu nordic walking. Chętni mogli wziąć udział w rywalizacjach sportowych oraz quizach wiedzy na temat cukrzycy typu 2. Uczestnicy dostawali niespodzianki – sportowe i edukacyjne upominki.Aktywności na stoisku edukacyjnym kampanii „Dłuższe życie z cukrzycą” spotkały się z zainteresowaniem mediów. Przedstawiciele Teamu „Aktywni z cukrzycą” udzielili wypowiedzi dla m.in. Polskiego Radia Katowice, Radia Em, Dziennika Zachodniego, TVP Katowice i TV Telewizji Telpol NEWS.

Ambasadorką wydarzenia była gwiazda – dziennikarka i prezenterka Odeta Moro, która przeprowadziła sondę video na temat wiedzy o cukrzycy (na rzecz eventu powołaliśmy specjalną telewizję Dłuższe życie z cukrzycą TV) oraz wspólnie z przedstawicielami Teamu „Aktywni z cukrzycą” udzieliła ekskluzywnego wywiadu ze sceny kongresowej. Wywiad nt. kampanii „Dłuższe życie z cukrzycą” przeprowadził Wojciech Kuta – redaktor naczelny miesięcznika Rynek Zdrowia, czołowego w Polsce magazynu o ochronie zdrowia, medycynie, służbie zdrowia – dla lekarzy, menadżerów, polityków i ludzi medycyny.

Kongres Wyzwań Zdrowotnych to dwa dni eksperckich debat oraz dzień otwarty dla społeczeństwa. Tegoroczne wydarzenie odwiedziło ok. 2,5 tys. gości.