Skip to main content

Aktualności

„MAJowe Aktywacje” – ruszajmy się „w kółko”

maj 2023 lipiec 2023 Brak komentarzy

Leniwa zima już za nami, a wraz z przyjściem wiosny dni są coraz dłuższe i pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Ruch jest ważny w życiu każdego z nas, ale szczególnie dużą rolę odgrywa w procesie terapii m.in. cukrzycy. Dlatego też przez cały maj będziemy zachęcać wszystkich do aktywności fizycznej – tym razem do jazdy na rowerze.

„MAJowe Aktywacje” to akcja pod przewodnictwem Mai Makowskiej – #Sugerwoman, dla której ruch to codzienność i która chętnie dzieli się swoim sportowym doświadczeniem oraz podpowiada, jak zacząć przygodę z aktywnością fizyczną.

„Nie chodzi o to, by wyczynowo uprawiać sport. Najważniejsze, by spróbować znaleźć dla siebie dogodną formę ruchu i ruszać się regularnie, bo to pomaga w pokonywaniu cukrzycy (i nie tylko).” – zachęca Maja Makowska, która chorując na cukrzycę od 21 lat, odkryła pasję do sportu i jest pierwszą na świecie osobą z cukrzycą, która ukończyła Double Ironman!

Więcej informacji o rowerowych „MAJowych Aktywacjach” na profilu FB Sugerwoman.

 

Twój CZAS na DZIAŁANIE jest TERAZ!

Pamiętaj:

  • Ruch potrzebny jest w każdym wieku – wybierz sport odpowiedni do swoich możliwości 😊
  • Zacznij od prostych aktywności, np. wysiądź kilka przystanków wcześniej i zrób sobie spacer, zamiast windy – wchodź po schodach, po obudzeniu się lub po dłuższym siedzeniu – przez kilka minut poruszaj rękami i nogami, zrób skręty i skłony – zobacz na jakie ćwiczenia pozwala Twoje ciało.
  • Wykonuj zróżnicowane ćwiczenia, aktywując różne partie ciała – dzięki temu poznasz czego potrzebujesz i z jakim ruchem czujesz się najlepiej.
  • Lepiej wykonywać krótsze ćwiczenia, chociażby przez 10 min. dziennie, ale regularnie – niż jeden dłuższy i męczący trening, raz na jakiś czas.
  • Stosuj zasadę „małych kroków” i systematycznie ruszaj się coraz więcej.
  • Nikt lepiej od Ciebie nie zna Twojego organizmu, ale zanim rozpoczniesz przygodę z aktywnością fizyczną, porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby ustalić co jest dla Ciebie najlepszą opcją.

 

A teraz do dzieła!

Maj to idealny czas, by zacząć się ruszać! Rower to nie jedyny pomysł na ruch – zawsze możesz skusić się na spacer, nordic walking, siłownię plenerową czy basen. Wybór należy do Ciebie! Spróbuj i zobacz jak ruch wpływa na lepsze samopoczucie! Trzymamy za Ciebie kciuki!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom MAJowych Aktywacji za wspólne aktywności!

Warszawa

Gdańsk

Katowice