Skip to main content

Aktualności

„Marsz po dłuższe życie z cukrzycą”

wrzesień 2021 grudzień 2021 Brak komentarzy

W czasie wakacji maszerowaliśmy przez 5 miast Polski w ramach akcji edukacyjnej „Marsz po dłuższe życie z cukrzycą”.

Poznań

Byliśmy w Poznaniu, Częstochowie, Skale k. Krakowa, Gdańsku i Warszawie.  Razem z grupami uprawiającymi Nordic Walking, diabetykami i ich rodzinami, a także naszymi partnerami, w tym między innymi z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków i Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej przeszliśmy łącznie ponad 40 km w geście solidarności z chorymi na cukrzycę.

Częstochowa

„Marsze po dłuższe życie z cukrzycą” prowadzili instruktorzy z Europejskiego Stowarzyszenia „Jesteśmy Aktywni” (ESJA), propagującego m.in. wszechstronny i wpływający na sprawność całego organizmu Nordic Walking. Zachęcamy do uprawiania tego sportu i do ćwiczeń w grupie. Systematyczna aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na przemianę glukozy w  organizmie, jest niezwykle ważna zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu cukrzycy typu 2.

Skała k. Krakowa

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, w tym instruktorom nordic walking, pielęgniarkom ze Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej oraz przedstawicielom Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, za udział w marszach!

Gdańsk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, a wkrótce także relacji video, w których trenerzy, edukatorki diabetologiczne i sami pacjenci opowiedzieli dlaczego aktywność fizyczna jest ważna dla chorujących na cukrzycę, a jednocześnie pragnących żyć jak najlepiej i jak najdłużej.

Warszawa