Skip to main content

Aktualności

Złoty Otis z diamentami dla kampanii „Dłuższe życie z cukrzycą”

grudzień 2019 kwiecień 2020 Brak komentarzy

Kampania „Dłuższe życie z cukrzycą” w listopadzie 2019 została wyróżniona prestiżową nagrodą „Złoty Otis z Diamentami” przyznawaną dla najlepszych inicjatyw edukacyjnych i społecznych w obszarze zdrowia. Kampanię „Dłuższe życie z cukrzycą” uznano za jeden z najciekawszych i najlepiej prowadzonych programów edukacyjno-profilaktycznych w obszarze diabetologii.  

Od 2016 roku pod hasłem „Dłuższe życie z cukrzycą” prowadzone są wielowymiarowe działania, które mają zwrócić uwagę na znaczenie powszechnej edukacji diabetologicznej, zarówno w obszarze profilaktyki, życia z chorobą, jak i znaczenia właściwego odżywiania i aktywności fizycznej w zapobieganiu i kontroli cukrzycy. Akcje i projekty podejmowane w ramach kampanii koncentrują się na cukrzycy typu 2, która dotyczy 80% chorych oraz zagrożeń związanych z chorobą, ze szczególnym uwzględnieniem powikłań sercowo-naczyniowych, na które chorzy na cukrzycę są dwukrotnie bardziej narażeni niż osoby zdrowe.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że kampania „Dłuższe życie z cukrzycą” została tak wysoko oceniona przez jury konkursu „Złoty Otis z Diamentami”. Dziękując kapitule nagrody za to wyróżnienie, pragnę także podziękować partnerom kampanii oraz osobom i instytucjom, które wspierają działania podejmowane w ramach naszej kampanii. – powiedziała Monika Czapska,  Corporate Affairs Director w firmie Boehringer Ingelheim, która odebrała nagrodę w imieniu inicjatora kampanii. Naszym celem jest podnoszenie świadomości na temat cukrzycy. Będziemy starać się, aby projekty edukacyjne kampanii w kolejnych latach zwracały uwagę na istotne aspekty związane z tą chorobą i docierały do jak największej grupy Polaków” – dodaje M.Czapska.

Nagroda Zaufania ”Złoty Otis z Diamentami” od 2003 roku cieszy się olbrzymim zaufaniem w środowisku pacjentów, lekarzy, firm farmaceutycznych, mediów oraz diagnostów. W jury konkursu zasiadają przedstawiciele instytucji rządowych, parlamentarzyści, eksperci medyczni oraz dziennikarze.

Więcej na:

Nagrody Złoty Otis z Diamentami 2019 rozdane!